43-602 Jaworzno ul. W.Sikorskiego 7

795-140-571 , 600-959-666 sklep@klima-tech24.pl

„WYŻSZY STANDARD WENTYLACJI„

POMPY CIEPŁAKLIMATYZACJAWENTYLACJAREKUPERACJE
Dzięki takim rozwiązaniom jak instalacja pompy ciepła zwiększamy oszczędność, (np. 4kW ciepła z 1kW energii elektrycznej) czy szeroko pojęty odzysk ciepła (oszczędność do 80% ciepła, które zwykle tracimy), możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów tak ogrzewania, jak chłodzenia, czego nie da się osiągnąć za pomocą tradycyjnych technologii energochłonnych . Zastosowanie najnowszej technologii i energooszczędnych urządzeń umożliwia mniejsze zużycie energii oraz niższe wydatki na naprawy. Dzięki dobrze zaprojektowanej oraz wykonanej instalacji klimatyzacyjnej, osiągniemy oczekiwane efekty mniejszym kosztem. Powietrzne pompy ciepła zyskują coraz więcej zwolenników energooszczędnego ogrzewania domu, ich montaż jest prostszy, tańszy i szybszy w przeciwieństwie do pomp ciepła czerpiących ciepło z gruntu lub wody. Pompa typu powietrze/woda) to pompa ciepła, która jako dolne źródło – a więc środowisko, z którego pozyskiwane jest ciepło – wykorzystuje dostępne bez ograniczeń powietrze atmosferyczne. W domowej instalacji grzewczej może pełnić taką samą rolę, jak kocioł węglowy, gazowy czy elektryczny, a więc służyć do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.).Wiele modeli pomp powietrze/woda można zastosować również do chłodzenia budynku w okresie letnim – pełnią wtedy rolę klimatyzatora. Ponadto w ostatnim czasie szybko rośnie popularność powietrznych pomp ciepła o małej mocy, służących wyłącznie do przygotowania ciepłej wody użytkowej.


Klimatyzacja w dobie ocieplającego się klimatu nabiera coraz większego znaczenia. Obecne na rynku urządzenia są coraz tańsze oraz bardziej niezawodne i wydajne. Klimatyzacja umożliwia pełną kontrolę nad parametrami powietrza, co pozwala stworzyć w pomieszczeniach bardziej korzystny dla ludzi mikroklimat a także zapewnia właściwe warunki pracy ważnym urządzeniom. Zadbanie o komfort klientów czy też pracowników staje się więc coraz prostsze, tańsze i pożądane. Jesteśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu i dostarczyć urządzenie z szerokiej gamy kilku marek za rozsądne pieniądze.Dostępne u nas urządzenia pochodzą od czołowych producentów takich jak: MITSUBISHI , LG , GREE , HAIER , GALANZ , PANASONIC , KAISAI , Toshiba. ZASADA DZIAŁANIA KLIMATYZACJI: Zasada działania klimatyzatora jest podobna do działania lodówki, urządzenie odbiera z pomieszczeń ciepło i przekazuje je na zewnątrz. Klimatyzatory składają się z dwóch części – parownika i skraplacza. Parownik przekazuje chłód do pomieszczenia – analogiczną funkcję pełni w lodówce zamrażalnik. Skraplacz to element, który przekazuj na zewnątrz ciepło odebrane z pomieszczenia – w przypadku lodówki jest nim zazwyczaj czarna kratka z tyłu urządzenia. Należy pamiętać, że przepływając przez chłodne wnętrze klimatyzatora że ciepłe powietrze a właściwie zawarta w nim wilgoć wykrapla się – trzeba więc wziąć pod uwagę konieczność odprowadzenia skroplin.


1. Jednostka wewnętrzna. Wentylator wywiewa gorące powietrze na wymiennik ciepła, przez który płynie zimny czynnik chłodniczy. Pochłania on ciepło z powietrza i wywiewa do pomieszczenia ochłodzone powietrze.
2. Miedziane rury. Czynnik chłodniczy krąży w rurach między jednostkami i przenosi ciepło z jednostki wewnętrznej do zewnętrznej.
3. Jednostka zewnętrzna. Poprzez sprężenie czynnik chłodniczy w stanie gazowym zostaje ogrzany i zwiększa się jego punkt wrzenia. W jednostce zewnętrznej ciepło uzyskane w wyniku sprężenia zostaje oddane do powietrza na zewnątrz za pomocą wentylatora, który wywiewa powietrze na wymiennik ciepła.
4. Czynnik chłodniczy. Ciekły czynnik chłodniczy wraca do jednostki wewnętrznej.
5. Jednostka wewnętrzna. W jednostce wewnętrznej czynnik chłodniczy jest rozprężany, co umożliwia mu pobranie ciepła z powietrza w pomieszczeniu.
Wentylacja mechaniczna wywiewna umożliwia regulację intensywności wymiany powietrza – przez odpowiednie ustawienie wentylatora lub przymykanie albo otwieranie kratek wywiewnych. Zaletą wentylacji mechanicznej jest nie tylko skuteczny wywiew, ale także i to, że nie trzeba budować kominów wentylacyjnych. Wentylacja wywiewna jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, zapewniającym dużo większą skuteczność wentylacji niż wentylacja grawitacyjna. Nasza firma może dostarczyć zarówno elementy wentylacji grawitacyjnej jak i mechanicznej czyli wykorzystującej np. wentylatory dachowe czy centrale wentylacyjne. W ofercie posiadamy oprócz standardowych produktów takich jak kanały wentylacyjne, rury spiro, kształtki wentylacyjne, przepustnice, czerpnie ścienne, wyrzutnie dachowe czy tłumiki także kratki wentylacyjne, wentylatory, nagrzewnice elektryczne, klapy przeciwpożarowe oraz tak zaawansowane produkty jak siłowniki, regulatory przepływu czy centrale wentylacyjne. Pomagamy w doborze i dostarczamy urządzenia wentylacyjne, takie jak wentylatory, pompy ciepła, klimatyzatory czy kurtyny powietrzne. Budynki obecnie budowane są szczelne, dobrze ocieplone i by zapewnić w nich ciągły dopływ świeżego powietrza, niezbędne jest wspomaganie naturalnych procesów, czyli wentylacja mechaniczna.
Czy wiesz, że w okresie zimowym możesz zaoszczędzić nawet 50% kosztów ogrzewania budynku? Rekuperacja to wentylacja tyle że z odzyskiem ciepła jest wspaniałym pomysłem pozwalającym zaoszczędzić pieniądze i utrzymać przyjazny klimat w każdym pomieszczeniu. Realizowana jest przez centrale wentylacyjne wyposażone w wymiennik ciepła. Centrale wentylacyjne z automatyką i pełnym okablowaniem wyposażone w jeden z popularnych wymienników: krzyżowy, przeciwprądowy bądź obrotowy. Ponadto centrale wentylacyjne są wykonane w jednym z trzech wariantów: pionowym , poziomym lub podwieszanym. Rekuperacja zapewnia świeże zewnętrzne filtrowane powietrze przez cały rok we wszystkich pomieszczeniach. To ogromny komfort nie do uzyskania w domach z wentylacją grawitacyjną. Podczas budowy domu jednorodzinnego często nie jesteśmy świadomi, jak ważnym elementem jest wentylacja w pomieszczeniach i jakie są konsekwencje jej braku. Każde z zakupionych urządzeń w tym także centrale wentylacyjne spełniają najnowsze normy jeśli chodzi o ekologię i energooszczędność.